تفاوت دیوار آجری با دیوار بلوکی

 گروه تولیدی و صنعتی ایران زمین تولید انواع محصولات ساختمانی با بروزترین تجهیزات و پرسنل مجرب در محیطی وسیع آماده ارائه محصول به شما می باشد .
فروش انواع پودر آجر،  آجر سفال – آجر سقف – سنگهای مصنوعی و دیوار پوش و کفپوش را از ما بطور مستقیم تهیه نمایید .

تلفن:  4-01134772502       فکس:  01134772285      موبایل : 09117118500    ایمیل: [email protected]

تفاوت دیوار آجری با دیوار بلوکی

تفاوت دیوار آجری با دیوار بلوکی

از جمله تفاوت دیوار آجری با دیوار بلوکی نوع مقاومت و دوام آن است. از ارزان‌ترین و کم هزینه‌ترین نوع دیوار چینی به کمک مصالح ساختمانی مانند آجر است.

بنابراین آجر کمک کننده برای ساخت دیوار است و قیمت دیوار در مراکز خرید مصالح ساختمانی بسیار مناسب است.  اما تنها آجر برای ساخت دیوار مناسب نیست. بلکه در کنار آن، باید از ملات استفاده کرد. ملات‌هایی مانند: ماسه و سیمان و همین طور گِل است. دیوار از نوع آجری، با چینش‌های متفاوتی تولید می‌شود.

از ویژگی انواع دیوار چینی ساختمان می‌توان به مقاومت آن در برابر هر نوع شرایط آب و هوایی اشاره کرد. در این مرحله، در هر نقطه و مکان جغرافیایی، استفاده از آجر برای دیوار کشی، بسیار ایده آل است.
آجر، علاوه بر طرفداران بیشمار خود در ساخت و ساز، همواره جایگاه خود را نیز از نظر کیفیت و کاربرد در بین مصالح ساختمانی دیگر حفظ کرده است.

بلوک سیمانی، می‌تواند عایق و پوشش دهنده مناسبی در برابر صوت و حرارت باشد. البته دیوار کشی از بافت بلوک، از نوع یونولیت آن مناسب‌تر است. امروزه از دلایل استفاده از بلوک یونولیت، افزایش مقاومت، وزن اندک، پوشش دهی ایده آل و مقرون به صرفه سازی آن است.

از بلوک سیمانی، نه تنها برای ساخت دیوار، بلکه از آن برای احداث بنای ساختمانی نیز استفاده می‌کنند. بلوک سیمانی، با وزن کم، جایگزین بسیار مطلوب برای آجر و بلوک سنگین است.

برای تولید ملات موردنظر برای بلوک سیمانی، آب فاکتور بسیار مهمی است. البته آب برای ساخت ملات برای هر نوع مصالح ساختمانی، نقش مهمی را بازی می‌کند.

بدون آب، هیچ نوع ملاتی، ترکیب پذیری بالایی را به خود اختصاص نمی‌دهند. استفاده از پوکه معدنی، به دلیل وزن اندک، می‌تواند برای سبک سازی وزن بلوک سیمانی مناسب باشد. تمامی افراد متخصص در زمینه ساخت و ساز، این روز‌ها، بهره‌مندی از بلوک سبک سیمانی را برای ساخت دیوار پیشنهاد می‌کنند.

با ما تماس بگیرید