مزایا و معایب بتن غیر مسلح

 گروه تولیدی و صنعتی ایران زمین تولید انواع محصولات ساختمانی با بروزترین تجهیزات و پرسنل مجرب در محیطی وسیع آماده ارائه محصول به شما می باشد .
فروش انواع پودر آجر،  آجر سفال – آجر سقف – سنگهای مصنوعی و دیوار پوش و کفپوش را از ما بطور مستقیم تهیه نمایید .

تلفن:  4-01134772502       فکس:  01134772285      موبایل : 09117118500    ایمیل: [email protected]

مزایا و معایب بتن غیر مسلح

مزایا و معایب بتن غیر مسلح

بتن غیر مسلح خوش قیمت‌تر است. با وجودی که هزینه این نوع بتن کمتر است؛ اما در طولانی مدت، ممکن است نگرانی در زمینه هزینه های تعمیر و خرابی مشکل ساز باشد. بتن‌های غیر مسلح، که در آنها از هیچگونه تقویت‌کننده استفاده نشده است، باعث می‌شود که سنگدانه‌های بتنی مقاوم نبوده و در مدت زمان کوتاهی سایش کنند.

اگر در ساخت سازه شما، از این بتن استفاده شده است باید بدانید که فرکانس بالا و ضربات متمرکز، خستگی قابل توجهی را در سرتاسر اتصالات ایجاد می‌کند. این اشکالات باید با قرار دادن الیاف فولاد، مش و سیم کنترل شود. یا اینکه یک میلگرد و یک پرکننده اتصال خوب، در آن قرار داده شود.

تفاوت‍های ترکیب این بتن هم قدرت و هم ضعف آن است.زیرا تحت فشرده‌سازی قوی است، اما تحت کشش ضعیف است. این بدان معنی است که یک دال بتن جامد می‌تواند مقادیر زیادی از وزن را اداره کند، اما به راحتی می‌تواند تحت تنش شدید با ترک دست و پنجه نرم کند.

بنابراین این بتن برای لایه‌های طبقه همکف مناسب است از آنجا که می‌تواند یک پایه پایدار برای بتن مسلح برای ساخت فراهم کند. اما استفاده از آن در پروژه‌های بزرگ ساختمانی محدود است.

با ما تماس بگیرید