معرفی انواع سنگ فرش

 گروه تولیدی و صنعتی ایران زمین تولید انواع محصولات ساختمانی با بروزترین تجهیزات و پرسنل مجرب در محیطی وسیع آماده ارائه محصول به شما می باشد .
فروش انواع پودر آجر،  آجر سفال – آجر سقف – سنگهای مصنوعی و دیوار پوش و کفپوش را از ما بطور مستقیم تهیه نمایید .

تلفن:  4-01134772502       فکس:  01134772285      موبایل : 09117118500    ایمیل: [email protected]

معرفی انواع سنگ فرش

معرفی انواع سنگ فرش

معرفی انواع سنگ فرش

همان‌طور که می‌دانید، سنگ‌فرش‌ها کف‌پوش‌هایی هستند که در محیط‌های خارجی مانند حیاط ویلا، محوطه پارک یا خیابان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این محصولات یکی از مدل‌های سنگ‌های ساختمانی هستند؛ اما تفاوتی که با این سنگ‌ها دارند، این است که از انواع سنگ فرش روی زمین و کف استفاده می‌شود.

سنگ‌فرش‌ها در مقایسه با سایر کف‌پوش‌هایی که در محیط‌های خارجی استفاده می‌شوند، زیباتر هستند و می‌توانند جلوه‌ای خیره کننده و جذاب در محیط ایجاد کنند. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا به معرفی مدل‌های مختلف سنگ فرش و قیمت انواع سنگ فرش حیاط بپردازیم.

نگاهی به سنگ فرش و معرفی آن

با استفاده از کنار هم قرار دادن منظم یا نامنظم سنگ‌ها، سنگ‌فرش‌ها به وجود می‌آیند. به طور معمول از سنگ‌فرش‌ها برای کف درون یا بیرون از ساختمان استفاده می‌شود. سنگ فرش دارای استحکام بسیار زیادی است و علاوه بر زیبایی می‌تواند در شرایط جوی مختلف از خود مقاومت مناسبی نشان دهد. این مدل کف‌پوش‌ها برای فضاهایی که پرتردد هستند، استفاده می‌شود؛ زیرا در برابر سایش و ضربه مقاومت بالایی دارند.

برای استفاده از سنگ‌فرش‌ها می‌توانید آن‌ها را در شن یا ماده‌ی شبیه به آن قرار دهید. همچنین می‌توانید آن‌ها را در کنار هم در ملات بگذارید. زمانی که خیابان‌ها و حیاط را با سنگ‌فرش می‌پوشانید، می‌توانید در تمام طول سال از آن‌ها استفاده کنید. یکی دیگر از  مزایای بسیار مهم سنگ فرش، پیشگیری از به وجود آمدن گل‌ و لای در هوای بارانی و جلوگیری از به وجود آمدن گرد و خاک در هوای خشک است.

در این بین، باید دقت داشته باشید که استفاده از انواع سنگ فرش می‌تواند برای ماشین‌ها کمی دردسر ایجاد کند و سر و صدای زیادی را در زمان عبور و مرور به وجود بیاورد. با این‌ وجود، به وجود آمدن این سر و صدا به‌ عنوان یک مزیت نیز محسوب می‌شود؛ چرا که از این طریق رانندگان می‌توانند به عابران هشدار نزدیک شدن بدهند. در زمان‌های قدیم در کشور انگلیس، زمانی که فردی در خانه بیمار یا سالمند داشت، برای ایجاد آرامش در مقابل خانه او جاده‌های سنگ‌فرش شده را با کاه می‌پوشاندند.

کاربردهای مختلف سنگ فرش

همان ‌طور که گفتیم، از سنگ‌فرش‌ها برای محوطه‌سازی استفاده‌های فراوانی می‌شود. برای ساخت مسیرها و راهروها می‌توانید از این مدل پوشش استفاده کنید. مهم‌ترین مکان‌هایی که از سنگ فرش برای پوشاندن کف استفاده می‌کنند، عبارت‌اند از:

  • ویلا
  • باغ
  • پارک
  • پیاده‌رو
  • قسمت‌های پیرامون آب‌نما
  • میدان‌های شهر
  • خیابان‌های قدیمی

با ما تماس بگیرید