مقاومت سیمان سفید و سیاه

 گروه تولیدی و صنعتی ایران زمین تولید انواع محصولات ساختمانی با بروزترین تجهیزات و پرسنل مجرب در محیطی وسیع آماده ارائه محصول به شما می باشد .
فروش انواع پودر آجر،  آجر سفال – آجر سقف – سنگهای مصنوعی و دیوار پوش و کفپوش را از ما بطور مستقیم تهیه نمایید .

تلفن:  4-01134772502       فکس:  01134772285      موبایل : 09117118500    ایمیل: [email protected]

مقاومت سیمان سفید و سیاه

مقاومت سیمان سفید و سیاه

همانطور که می‌دانید هر چیزی که صفت زیبایی به دنبال آن باشد، جنبه مقاومت آن کاسته می‌شود. با این وجود سیمان سفید با اینکه به اندازه سیمان سیاه مقاومت چندانی ندارد. اما درصد استحکان آن هم کم نیست. وممکن است در مواردی استحکام سیمان سفید از سیاه بیشتر هم باشد.

سیمان سفید به دلیل ترکیبات اولیه آن که نیم درصد آهک استفاده می‌شود. از مقاومت شایانی برخوردار نیست. و به همین دلیل نیز در دیوار چینی و مواردی که مقاومت سازه مربوط می‌شود. استفاده‌ای ندارد. به همین دلیل هم در معماری مدرن مانند، مجسمه‌سازی و دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان و حتی نقاشی استفاده می‌شود.

درمقابل سیمان سیاه یا همان سیمان طبیعیِ مشخصه اصلی آن مقاومت و استحکامی است که در سازه ایجاد می کند. همچنین به دلیل خوش قیمت بودن آن، بیشترین کاربرد را در ساخت‌وساز دارد.

از طرفی هم سیمان سیاه را می‌توان در دو نوع سیمان کلینکر و غیر کلینکر تقسیم‌بندی کرد. سیمان کلینکر تشکیل شده از آهک و خاک رسی که در دمای بالا کلکسینه می شود. سیمان غیر کلینکر نیز تشکیل شده از خاکستر بادی و سرباره کوه بلند است

با ما تماس بگیرید